ASUS Zenbook 14 OLED Q415MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 5 Processor 125H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, English Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00H00
- 14.0-inch, FHD (1920 x 1200) OLED 16:10 aspect ratio, 0.2ms response time, 60Hz refresh rate, 500nits HDR peak brightness, 100% DCI-P3 color gamut, 1,000,000:1, 1.07 billion colors, Glossy display, 70% less harmful blue light, SGS Eye Care Display, Touch screen, (Screen-to-body ratio)87%, With stylus support
- Intel® Core™ Ultra 5 Processor 125H 1.2 GHz (18MB Cache, up to 4.5 GHz, 14 cores, 18 Threads); Intel® AI Boost NPU
- 8GB LPDDR5 on board RAM
- 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD Storage
- Integrated Intel® Graphics
- Windows 11 Home
- Estimated Delivery : Up to 1-2 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over 1000AED
ASUS Zenbook 14 OLED Q415MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 5 Processor 125H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, English Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00H00
Zenbook 14 OLED
New Zen with AI
Go the extra mile with the remarkably sleek Zenbook 14 OLED — the ultimate ultraportable laptop that takes sophistication to a whole new level. Seize every moment using the enhanced extended-life battery, amplify your efficiency with the top-tier Intel® Core™ Ultra processor Series 1, and achieve seamless connectivity via all the essential ports. Immerse your senses in the vivid ASUS Lumina OLED1 touchscreen and powerful new Super-linear speakers, while embracing the eco-elegance of the environmentally conscious design.














Free Delivery
We offer express delivery to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, UAE for ASUS Zenbook 14 OLED Q415MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 5 Processor 125H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, English Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00H00.
Best Price Guarantee
We offer the best price for ASUS Zenbook 14 OLED Q415MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 5 Processor 125H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, English Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00H00 in Dubai, UAE. Buy now with the best price!
| RAM | 8GB RAM |
|---|---|
| Storage | 512GB SSD |
| Processor | Ultra 5 |
Specifications
| Brand | ASUS |
| Model | Zenbook 14 OLED Q415MA-U5512 |
| Microless SKU | 193986 |
| Best Sellers Rank | #4 in Laptops |
| Date First Available | 04 July, 2024 |
| Shipping Weight | 2.20 Kg |
| Shipping Dimensions | 7.50 cm x 41.00 cm x 28.01 cm |
| CPU Type | Intel Ultra 5 |
| Memory | 8 GB |
| Screen Size | 14 Inch – 14.9 Inch |
| Type | Home & Office |





















DELL-INSPIRON-7440-CORE 5-120U-*8GB RAM-1TB SSD-14.0" FHD X360-TOUCH SCREEN-BACKLIT KB WIN 11-ICE BLUE
HP 15-fb2082wm Victus Gaming Laptop, 15.6" FHD IPS LED 144Hz Display, AMD Ryzen 5 8645HS, 16GB RAM, 512GB SSD, GeForce RTX 4050 6GB GPU, ENG K/B, Windows 11, Mica Silver | 15-fb2082wm
ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MY Gaming Laptop, 16" WQXGA OLED 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 185H, 32GB RAM, 1TB SSD, GeForce RTX 4090 16GB, ENG-ARAB K/B, Win11 Pro, Black | GU605MY-OLEDI9WP
Reviews
There are no reviews yet.