ASUS Zenbook 14 OLED Q425MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 7 Processor 155H, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics, ENG Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00JY0
- 14.0-inch, FHD (1920 x 1200) OLED 16:10 aspect ratio, 0.2ms response time, 60Hz refresh rate, 500nits HDR peak brightness, 100% DCI-P3 color gamut, 1,000,000:1, 1.07 billion colors, Glossy display, 70% less harmful blue light, SGS Eye Care Display, Touch screen, (Screen-to-body ratio)87%, With stylus support
- Intel® Core™ Ultra 7 Processor 155H 1.4 GHz (24MB Cache, up to 4.8 GHz, 16 cores, 22 Threads); Intel® AI Boost NPU
- 16GB LPDDR5X on board RAM
- 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD Storage
- Integrated Intel® Arc™ Graphics
- Windows 11 Home
- Estimated Delivery : Up to 1-2 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over 1000AED
ASUS Zenbook 14 OLED Q425MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 7 Processor 155H, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics, ENG Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00JY0
Zenbook 14 OLED
New Zen with AI
Go the extra mile with the remarkably sleek Zenbook 14 OLED — the ultimate ultraportable laptop that takes sophistication to a whole new level. Seize every moment using the enhanced extended-life battery, amplify your efficiency with the top-tier Intel® Core™ Ultra processor Series 1 and Intel Arc™ graphics, and achieve seamless connectivity via all the essential ports. Immerse your senses in the vivid ASUS Lumina OLED1 touchscreen and powerful new Super-linear speakers, while embracing the eco-elegance of the environmentally conscious design.














Free Delivery
We offer express delivery to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, UAE for ASUS Zenbook 14 OLED Q425MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 7 Processor 155H, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics, ENG Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00JY0.
Best Price Guarantee
We offer the best price for ASUS Zenbook 14 OLED Q425MA Laptop, 14″ WUXGA OLED 60Hz Touch Display, Intel Core Ultra 7 Processor 155H, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc Graphics, ENG Keyboard, Windows 11, Grey | 90NB11R7-M00JY0 in Dubai, UAE. Buy now with the best price!
| RAM | 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 1TB SSD |
| Processor | Ultra 7 |
Specifications
| Brand | ASUS |
| Model | Zenbook 14 OLED Q425MA-U71TB |
| Microless SKU | 194039 |
| Best Sellers Rank | #165 in Laptops |
| Date First Available | 04 July, 2024 |
| Shipping Weight | 2.35 Kg |
| Shipping Dimensions | 8.00 cm x 40.50 cm x 28.51 cm |
| CPU Type | Intel Ultra 7 |
| Memory | 16 GB |
| Screen Size | 14 Inch – 14.9 Inch |
| Type | Home & Office |




















Lenovo V15 G4 Laptop With 15.6-Inch Display, Core i5-13420H Processor/8GB RAM/512GB SSD/Intel UHD Graphics/Windows 11PRO English Business Black
Lenovo Legion Pro 7 16IAX10H Gaming Laptop, 16" WQXGA OLED 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 275HX, 32GB RAM, 2TB SSD, GeForce RTX 5070 Ti 12GB GPU, English-Arabic KB, Win11, Black | 83F5008PAX
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 Laptop, 15.6" FHD TN Display, Intel Core i7-13620H Processor, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, English (EU) Keyboard, FreeDOS, Arctic Grey | 83EM00ERLK
ASUS ROG Zephyrus G16 GU605MY Gaming Laptop, 16" WQXGA OLED 240Hz Display, Intel Core Ultra 9 185H, 32GB RAM, 1TB SSD, GeForce RTX 4090 16GB, ENG-ARAB K/B, Win11 Pro, Black | GU605MY-OLEDI9WP
Reviews
There are no reviews yet.