HP 15-fd0150wm Laptop, 15.6″ FHD IPS Display, Intel Core i5-1334U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English Keyboard, Windows 11 Home, Natural Silver | B8LA9UA
- 15.6″ FHD (1920 x 1080), IPS-Level Panel, micro-edge, antiglare, Low Blue Light, 300 nits, Flicker-free, 16:9 Aspect Ratio, 100% sRGB
- Intel® Core™ i5-1334U (up to 4.6 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads)
- 8 GB DDR4-3200 MT/s RAM
- 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
- Integrated Intel® Iris® Xe Graphics
- Windows 11 Home
Product Information
| RAM | 8GB RAM, 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 512GB SSD, 1TB SSD |
- Estimated Delivery : Up to 1-2 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over 1000AED
HP 15-fd0150wm Laptop, 15.6″ FHD IPS Display, Intel Core i5-1334U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English Keyboard, Windows 11 Home, Natural Silver | B8LA9UA

| RAM | 8GB RAM, 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 512GB SSD, 1TB SSD |
General
Specification for HP 15-fd0150wm Laptop, 15.6″ FHD IPS Display, Intel Core i5-1334U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English Keyboard, Windows 11 Home, Natural Silver | B8LA9UA
| Brand | HP |
| Model | 15-fd0150wm |
| Microless SKU | 250173 |
| Date first available | 11 July, 2024 |
| Shipping Weight | 2.60 Kg |
| Shipping Dimensions | 7.00 cm x 48.50 cm x 30.51 cm |
| CPU Type | Intel Core i5 |
| Memory | 8 GB |
| Screen Size | 15 Inch – 15.9 Inch |
| Type | Home & Office |



















Lenovo LOQ 15IRX9 Gaming Laptop, 15.6" FHD IPS 144Hz Display, Intel Core i5-13450HX, 24GB RAM, 512GB SSD, GeForce RTX 3050 6GB, English (UK) Keyboard, FreeDOS, Luna Grey | 83DV00UQPS - 24GB RAM, 512GB SSD
Lenovo LOQ 15IAX9 Gaming Laptop, 15.6" FHD IPS 144Hz Display, Intel Core i5-12600HX, 12GB RAM, 512GB SSD, GeForce RTX 3050 6GB GPU, English (UK) Keyboard, FreeDOS, Luna Grey | 83GS00KFPS - 16GB RAM, 1TB SSD
Reviews
There are no reviews yet.