Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 AIO, 23.8″ FHD IPS Display, Intel Core i5-13420H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, ENG USB Calliope Keyboard & Mouse, FreeDos, Luna Grey | 12SC000TGP
- Intel® Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core 2.1 / 4.6GHz, E-core 1.5 / 3.4GHz, 12MB
- Integrated Intel® UHD Graphics
- 1x 8GB SO-DIMM DDR5-5200
- 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0
- 23.8″ FHD (1920×1080) IPS Anti-glare 250nits, 99% sRGB
Product Information
| RAM | 8GB RAM, 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 512GB SSD, 1TB SSD |
- Estimated Delivery : Up to 1-2 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over 1000AED
Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 AIO, 23.8″ FHD IPS Display, Intel Core i5-13420H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, ENG USB Calliope Keyboard & Mouse, FreeDos, Luna Grey | 12SC000TGP

| RAM | 8GB RAM, 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 512GB SSD, 1TB SSD |
Specifications
| Operating System | None |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Wireless | Intel® Wi-Fi® 6 AX201, 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| Battery | 48Wh |
| Power Cord | 65W USB-C® (3-pin) |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Display | 23.8″ FHD (1920×1080) IPS Anti-glare 250nits, 99% sRGB |
| Memory | 1x 8GB SO-DIMM DDR5-5200 |
| Processor | Intel® Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T |
| Color | Luna Grey |
Specifications for Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 AIO, 23.8″ FHD IPS Display, Intel Core i5-13420H, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, ENG USB Calliope Keyboard & Mouse, FreeDos, Luna Grey | 12SC000TGP
General
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 |
| Microless SKU | 203933 |
| Date first available | 11 July, 2024 |
| Shipping Weight | 3.45 Kg |
| Shipping Dimensions | 19.20 cm x 54.00 cm x 43.10 cm |
| Memory | 16 GB |
| Screen Size | 16 Inches & Above |
| Type | Home & Office Desktop |























Reviews
There are no reviews yet.