Acer Aspire C27 All-In-One Desktop Computer, 27″ FHD Display, Intel Core i7-1355U, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English-Arabic Keyboard, Windows 11 Home, White | DQ.BNREM.001
- 27″ FHD (1920 x 1080), Non-Touch Display
Intel® Core™ i7-1355U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core 1.7 / 5.0GHz, E-core 1.2 / 3.7GHz, 12MB
16GB RAM
1TB SSD Storage
Integrated Intel Iris Xe Graphics
Windows 11 Home
Product Information
| RAM | 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 1TB SSD, 2TB SSD |
- Estimated Delivery : Up to 1-2 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over 1000AED
Acer Aspire C27 All-In-One Desktop Computer, 27″ FHD Display, Intel Core i7-1355U, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English-Arabic Keyboard, Windows 11 Home, White | DQ.BNREM.001

| RAM | 16GB RAM |
|---|---|
| Storage | 1TB SSD, 2TB SSD |
General
Acer Aspire C27 All-In-One Desktop Computer, 27″ FHD Display, Intel Core i7-1355U, 16GB RAM, 1TB SSD, Intel Iris Xe Graphics, English-Arabic Keyboard, Windows 11 Home, White | DQ.BNREM.001
| Brand | Acer |
| Model | Aspire C27 |
| Microless SKU | 246066 |
| Date first available | 11 July, 2024 |
| Shipping Weight | 2.60 Kg |
| Shipping Dimensions | 19.50 cm x 69.00 cm x 47.01 cm |
| CPU Type | Intel Ultra 7 |
| Memory | 16 GB |
| Screen Size | 14 Inch – 14.9 Inch |
| Type | Home & Office Desktop |


















Reviews
There are no reviews yet.